Energiasääst: mis see on ja miks see on vajalik

Siiani on elektrikulud paljudes riikides üsna madalad.  Tähelepanu, millele te energiasäästu pöörate, säästab täna kolossaalseid vahendeid ja homme annab see teile kasu.

Energiasääst

Miks kaitsta energiat?

Energiasääst on planeedi kütuse- ja energiaressursside tõhusa ja mõistliku kasutamise tehnikad ja meetodid. Need. Energiakaitse ülesandeks on ressursside hoidmine, mis on otseselt seotud energia tootmisega, ja kaudselt selles küsimuses. Majanduslikult tarbivat energiat ei säästa me mitte ainult söe- ja naftareserve tulevastele põlvkondadele, vaid kaitseme ka kogu elu võimalust.

See sõltuvus on kõigile teada: energiat toodetakse rohkem - atmosfääri siseneb rohkem kasvuhoonegaase. Tulemuseks on pöördumatu kliimamuutus. Kaasaegsed seadmed ja tehnilised avastused võimaldavad teil planeeti päästa, hoolimata nende endi mugavuse ja ohutusest.

Lõpuks annab energia mõistlik kasutamine lisaks moraalsele rahulolule ka boonused üsna olulised. Tõhusate valgustuse haldamise elementide kasutuselevõtt vähendab elektrikulusid. Lisaks: seadmete säästlik kasutamine laiendab selle töö tähtaega. Seega väldite ebaõnnestunud seadmete remondi või asendamise kulusid.

Me kontrollime valgustust

Täna saab valgustust automatiseerida mitmesuguste sensoorsete seadmete abil.

  • Dimmers (kerged regulaatorid) - muutke lampide kuma intensiivsust sujuvalt, reguleerides nende jõudu.
  • Liikumisandurid - reageerige infrapunakiirguse allikale ja kontrolllampidele sõltuvalt selle liikumisest. Selliste andurite tundlikkuse tsoon pole tavaliselt liiga kõrge, nad reageerivad inimese aktiivsele liikumisele. Tõhus liftisaalides, sahvrites, trepikodadel - see tähendab kohtades, mida sageli ei külastata, samal ajal kui neid on loodusliku valgusega kergelt valgustatud. Andureid on tänaval mugav kasutada.
  • Kohalolekuandurid on keerukamad väga tundlikumad seadmed, mis registreerivad vähimaid liikumisi, näiteks sõrmede liikumine. Seadmed on hädavajalikud kontorites ja hariduspublikus, kontorites jne. Kohalolekuandurid ei lase valgust välja minna, isegi kui istute ja loete mitu tundi rahulikult. Lisaks saab seade juhtida teist seadet, sõltumata kontrolli valgustamise üle.
  • Tiemers on lülitid, mis tagavad, et valguse süttimine või täpselt määratletud (programmeeritud) ajal on pühendatud. Taimeril on teine sidekanal, millega ta saab selle lisaseadme välja lülitada. Nüüd ei saa te muretseda, et läksite magama, unustanud vannitoas valgust tagasi maksta: taimer lülitab lampid mõni minut pärast lahkumist välja ja lülitage samal ajal töötavast lõhust välja.
  • Valgusandurid (Videviku relee) on seadmed, mis kontrollivad kunstlikku valgust sõltuvalt loodusliku valguse tasemest. Kui päikeseenergia aktiivsus väheneb fikseeritud tasemele, tunneb seade ära ja lülitab valguse sisse. Niipea kui päikesevalguse kogus tõuseb, kustub tuli. Tavaliselt töötavad sellised andurid kohaloleku või liikumise anduritega.

Raamatutest ja muudest ressurssidest saab õppida palju kasulikke asju energiasäästmise süsteemide loomise kohta. Selline süsteem maksab enda eest täielikult kasutusaastal.

Miks kaitsta energiat

Valgus, mis ennast kaitseb

Elektrit saab salvestada mitte ainult andurite abil. Teaduslik ja tehnoloogiline areng on meile pikka aega andnud meile energiasäästlikke valgusallikaid, mis on tänapäeval kättesaadavad.

Luminestsentslamp või energiasäästlik lamp. Lambid on lineaarsed ja kompaktsed, st erineva kolbi kujuga. Fluorestsentse valgusallikate tööressurss on 18 000 tundi (umbes 4 aastat). Need parameetrid saadi 25 kraadi juures.

LED -lambid on keskkonnasõbralikud valgusallikad, valguse väljund on rohkem kui fluorestsentslambid. See tähendab, et me saame elektrienergia maksimaalse säästmise ilma hirmudeta. LED -lambid on vastupidavad, ei reageeri sagedastele lisamistele. Väikesed mõõtmed ja värvitemperatuuri valimise võimalus muudavad juhid LED -valgusallikaid energiatõhusa valgustuse turul.