Miks säästa energiat?

Kas tasub energiat säästa, kui jah, siis “kõik on korras”? Seal on tohutud nafta ja gaasi varud, mis on maailma suurim hüdroelektrijaam ja paljud aatomireaktorid. Kas sellest tegelikult ei piisa? Piisavalt, aga peate siiski salvestama, sest ...

Miks on vaja elektrit säästa

Rahvusvaheline energiasäästmise päev loodi suhteliselt hiljuti, 11. novembril 2008. Puhkuse algataja oli keskkonnavõrk "ressursside ja energia kasutamise kooliprojekt".

Näib, et lapsed tulid puhkusega välja, las nad lõbustavad, täiskasvanud ei hooli temast. Tegelikult ei leiutanud puhkus lapsed, vaid täiskasvanud ja vastutustundlikud inimesed, kes hoolivad inimkonna ja planeedi saatusest.

Kahjuks ei näe kõik meist energiat säästmise vajadust, seega on väga oluline, et kooliprojekt oleks energiasäästupäeva algataja. Kui lapsed saavad aru, miks energiat säästa, siis ei pea täiskasvanud täiskasvanud ressursse veenma.

Ja veel-miks? Mida energiasääst meile annab?

1. Raha

Kõik on rahaga lihtne. Kulutame vähem energiat - selle eest maksame vähem. Võib -olla on keegi põlglikult grimass: "Siin on teine, et raha arvestada!" Kuid see on vaid üks energiasäästu eelistest.

2. mugavus

Märkimisväärne osa energiakuludest läheb maja mugava temperatuuri säilitamiseks ja kontoris. Talvel - kütteks, suvel - kliimaseadmete jaoks.

Korralikult konfigureeritud kliimasüsteem mitte ainult ei tooda energiat, vaid toetab mugavat “ilmastiku ilma”. Talvel ei külmuta keegi suvel - ei kaldu kraamidest.

3. Loodus

"Roheliste" taastuvate allikate osakaal maailmas kasvab pidevalt. Kuid „puhta” energia mahud on peagi võrdsed nendega, mida me võetakse, põletades gaasi, kivisöe ja naftatooteid.

Süsivesinike põletamisel viskame atmosfääri tohutul hulgal kahjulikele kõigile elavatele ainetele, millest me kannatame mitte ainult meie, vaid ka meie loomad, jõed, metsad ja järved.

Mida vähem tarbime energiat, seda vähem mustusesse siseneb loodusesse, seda parem on meie tervis, meie metsad on suurepärased ja puhtamad meie tiik. Veelgi enam, meie lapsed näevad jänku, toonekurg või roehirve mitte loomaaia baaride kaudu, vaid metsateel, väljaspool rongi või autot.

4. kliima

Päev ei möödu, nii et meedia ei teata uut orkaani, katastroofilist kuumust, üleujutust ega põua. Teadlased süüdistavad selles globaalset soojenemist ja seostavad seda kasvuhoonegaaside kontsentratsiooni suurenemisega planeedi atmosfääris.

Süsinikdioksiidi atmosfääri üks võimsamaid saasteaineid on energia. Vähendades energiatarbimist ja süsinikdioksiidi heitkoguseid, saame peatada negatiivsed kliimaprotsessid.

Las skeptikud väidavad, et miski ei tõestanud tegelikult, et kasvuhoonegaaside kontsentratsiooni kasv ei ole põhjus, vaid soojenemise tagajärg. Kas see on võimalus loobuda asjaolust, et see võib meie planeeti kahjustada? Kas on liiga ohtlik oodata usaldusväärseid tõendeid? Kes neid ootab ja kes neid vajab, kui tagasituleku punkt ei võeta? Kindlasti mitte meie ja mitte meie.

5. Majandus ja tehnoloogia

Mida madalamad on toodete tootmise energiakulud, seda madalam hind, seda suurem on kauba konkurentsivõime, seda tõhusam on majandus.

Väärika energiatarbimine stimuleerib tänapäevaste tehnoloogiate teaduslikku mõtet ja arengut. Kas keegi mäletab, kui Ameerika autod lakkasid bensiiniga kastma? Pärast 1973. aasta esimest energiakriisi.

Viimased tehnoloogiad pakuvad tehnoloogilist juhtimist, muudavad kaubad veelgi konkurentsivõimelisemaks, suurendavad majanduslikku ja sõjalist turvalisust.

6. lapsed

Me kõik töötame, lõbutseme, vaidleme poliitika üle ja kiirustame karjääriredeli üles. Kuid me elame oma laste huvides, kas pole?

Mida vähem me planeedi ressursse tarbime, seda enam jäävad nad meie lapsed ja lapselapsed. Kas pole väärt vähemalt selleks energiat?